Ford Kuga w nowej wersji

15 grudnia 2023
Ford Kuga w nowej wersji

Ford przedstawił nową wersję popularnego w Polsce SUV-a. Kuga, bo o tym samochodzie tu mowa  dostępna teraz będzie w odmianie Graphite Tech Edition. Chodzi oczywiście o bardzo modny w Europie - 27 procent nowych aut produkowanych jest w kolorze szarym - lakier. Ale nie tylko lakier.Ford Kuga to kompaktowy crossover  produkowany przez Forda od 2008 roku. Model ten został zaprojektowany z myślą o europejskim rynku motoryzacyjnym, choć jest sprzedawany także w innych regionach świata, w tym w Ameryce Północnej, ale  pod nazwą Escape.


W ciągu 15 lat istnienia, Kuga przeszła wiele zmian, zarówno pod względem wyglądu, jak i technologii. Obecnie na rynku jest już trzecia generacja, która na rynku pojawiła się  w 2020 roku.


Nowa wersja  o nazwie Graphite Tech Edition występuje we wszystkich wariantach  silnikowych -  w Plug-In Hybrid, z napędem hybrydowym, wysokoprężnym EcoBlue oraz wariantami benzynowymi EcoBoost.Nowa wersja standardowo jest wyposażona w pakiet ST-Line, obejmujący duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe, a także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów. Wszystkie te elementy dodają pojazdowi sportowego charakteru.


Można tez  zamówić pakiet ST-Line Black, wzmacniający wizualną atrakcyjność za sprawą kilku dodatków: lakierowanego na czarno dachu, czarnych nakładek na lusterka, otworów wentylacyjnych przedniej części nadwozia i tylnego spojlera, a także czarnych, błyszczących 20-calowych felg.


Prawie 50% wszystkich egzemplarzy Kugi, jakie zamówiono w 2022 roku, właściciele wyposażali w pakiet systemów wspomagających kierowcę, co stanowi wzrost z 40 procent w stosunku do 2021 roku.


Pakiet funkcji został zaprojektowany tak, aby uczynić jazdę mniej wymagającą dzięki systemom, które pozwalają na automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie, ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.W standardzie Kugi Graphite Tech Edition jest pakiet Technology, który ułatwia jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła drogowe na mijania i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi oraz dzięki wyświetlaczowi head-up, który sprawia, że kierowca nie musi spuszczać wzroku z drogi, ponieważ informacje takie, jak prędkość pojazdu i instrukcje nawigacyjne znajdują się w jego polu widzenia.


Kugę Graphite Tech Edition, produkowaną w zakładach Forda w Walencji w Hiszpanii, można od dziś zamawiać w całej Europie, a pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w czerwcu.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]