Ford na wydmach Arabii Saudyjskiej

15 czerwca 2023
Ford na wydmach Arabii Saudyjskiej

Bardzo fajna informacja dla miłośników najtrudniejszego terenowego rajdu świata – „Dakaru”. Dzisiaj Ford poinformował, że chce wystartować w przyszłorocznej edycji tej ekstremalnie ciężkiej dla kierowców i samochodów imprezie.


Na starcie Rajdu Dakar 2024, który odbędzie się w dniach 5-19 stycznia w Arabii Saudyjskiej, stanie specjalnie skonstruowany wyczynowy Ford Ranger, rywalizujący w klasie T1+ rajdów cross-country. Samochód ten stanowi rozwinięcie bardzo dobrze sprzedającego się pickupa w Europie. Samochód zbudują  firmy Ford Performance i M-Sport  zgodnie z przepisami klasy T1+. Na edycję Dakaru 2025 firmy Ford Performance i M-Sport zbudują zaś wyczynowego  Rangera Raptora. Pierwszym celem w wieloletnim planie rywalizacji w Rajdzie Dakar jest dojechanie do mety i zdobywanie doświadczeń w zakresie opracowywania konstrukcji pojazdów, serwisowania i organizacji pracy zespołu.


„Naszym celem jest wystartowanie w jednej z najlepszych imprez terenowych na świecie – Rajdzie Dakar” – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „Nie możemy nie doceniać ogromu wyzwania, które przed nami stoi. Musimy najpierw dojechać do końca i zdobyć doświadczenia dzięki Rangerowi T1+ i partnerom takim jak M-Sport i NWM, którzy wnoszą swoją wiedzę. Razem możemy dokonać niesamowitych rzeczy na wydmach Półwyspu Arabskiego. Nasz pierwszy start w Dakarze będzie okazją do nauki, która pomoże nam wypracować podejście do naszych przyszłych występów” – dodał Rushbrook.


 „Rajd Dakar jest naprawdę jednym z największych światowych wydarzeń w rywalizacji pojazdów terenowych” – powiedział Malcom Wilson, dyrektor zarządzający M-Sport. „Przez lata wraz z Fordem osiągaliśmy wielkie sukcesy w rajdach FIA WRC i nie możemy się doczekać, aby ten sam poziom zaangażowania, energii i wysiłku wnieść do rywalizacji w Dakarze z Rangerem.”

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]