Małe samochody miejskie. Jakie małe auto kupić

29 grudnia 2023
Małe samochody miejskie. Jakie małe auto kupić

Wybór samochodu powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami jego właściciela, a co za tym idzie oczekiwaniami względem jego funkcjonalności. Planując wymianę pojazdu warto więc przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jaki sposób planujemy z niego korzystać. Jeśli na większość pokonywanych przez nas kilometrów składa się jazda po mieście, warto wybrać małe auto miejskie, które nie tylko zapewni odpowiednie do poruszania się po miejskiej dżungli funkcjonalności, ale także stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Czym charakteryzują się auta miejskie?

Małe samochody miejskie to coraz częstszy wybór konsumentów. Wbrew pozorom współczesne, nieduże samochody osobowe, to modele wyposażone w liczne udogodnienia, które sprawiają, że pojazdy te są wygodne i bezpieczne - zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Mimo niewielkiej kubatury auta miejskie oferują przestronne wnętrze, co przekłada się na ich pakowność i wysoki komfort jazdy. Równocześnie samochody miejskie mają na tyle niewielkie wymiary, że są bardzo praktycznym wyborem podczas parkowania w zatłoczonych centrach miast, wąskich osiedlowych uliczkach czy ciasnych centrach handlowych. To także wysoka zwrotność i mały promień skrętu, gwarantowane kompaktowym rozmiarem. Auto miejskie oferuje również znacznie niższe koszty eksploatacji - nieduży i odpowiednio dobrany rodzaj silnika przekłada się nie tylko na mniejsze spalanie podczas stania w korkach, jak i jazdy po polskich drogach, ale także niższe ubezpieczenie. Jeśli pojazd dodatkowo posiada instalację LPG, koszty jego utrzymania zostają zredukowane do minimum. Produkowane obecnie miejskie małe samochody osobowe wyposażone są także w liczne systemy bezpieczeństwa oraz funkcjonalności podnoszące komfort poruszania się nimi. Pojazdy wyższej klasy z segmentu aut miejskich posiadają np. system monitorowania martwego pola czy czujniki parkowania. Niektóre modele to również kamera cofania lub asystent parkowania, ułatwiające codzienność w centrach miast. 


Auta miejskie - najczęściej wybierane modele

Wśród samochodów cieszących się ogromnym zainteresowaniem, w segmencie aut przewidzianych do poruszania się po mieście, najczęściej znajdują się modele: Renault Twingo, Opel Adam, Skoda Fabia, Ford Fiesta oraz Volkswagen Up. To najbardziej pożądane modele - uznawane za niezawodne i godne polecenia małe samochody miejskie. Kierowcy doceniają w nich wymiary pozwalające zaparkować samochód w każdym miejscu, a przy tym komfortowe i wygodne dla pasażerów oraz kierowców wnętrze, solidny silnik, zoptymalizowany pod kątem jazdy w mieście i wysokie bezpieczeństwo.

TOP 5 - ranking najciekawszych małych samochodów miejskich

Planujesz zakup niewielkiego samochodu na dojazdy do pracy? Prezentujemy pięć aut miejskich, które stanowią najlepszy stosunek ceny do jakości, oferując atrakcyjne parametry.

  1. Toyota Yaris
  2. Skoda Citigo,
  3. Seat Ibiza,
  4. Renault Clio,
  5. Ford Fiesta.


Samochód miejski - leasing czy wynajem długoterminowy?

Mały samochód miejski to także coraz częstszy przedmiot najmu długoterminowego lub leasingu. Opcje te stanowią idealną alternatywę dla osób, które chcą korzystać z nowego pojazdu, równocześnie bez kupowania go za gotówkę. Czym różni się wynajem od leasingu? Przede wszystkim opcją wykupu pojazdu na koniec umowy - w przypadku leasingu auto możemy nabyć za niewielki procent jego wartości, z kolei przy wynajmie możemy nabyć je za cenę zbliżoną do jego aktualnej, rynkowej wartości. Decydując się na leasing lub wynajem samochodu zwróć uwagę na te kwestie jeszcze przed podpisaniem umowy i przemyśl dobrze to czy będziesz chciał później wybrany pojazd wykupić.

Małe samochody miejskie - na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Chcąc zakupić mały miejski samochód warto zacząć od wyboru sposobu jego nabycia. Czy w grę wchodzi zakup auta z salonu, na rynku wtórnym, czyli z tzw. drugiej ręki czy rozważamy wynajem korzystając z licznych, dostępnych opcji - np. leasing VEHIS? Kolejny krok to określenie naszych możliwości finansowych, a co za tym idzie interesującego nas segmentu i typu pojazdu. Auta miejskie dzielimy na cztery segmenty - A, skupiający samochody, których długość nie przekracza 3,5 m, a moc silnika 70 koni mechanicznych. To zwykle małe samochody osobowe trzydrzwiowe o ściętej klapie bagażnika. Segment B to nieco większe modele zapewniające komfort jazdy czterem osobom podróżującym. Segment C oferuje z kolei największy wybór jednostek napędowych oraz nadwozi - np. klasycznych, hatchbacków, sedanów, a nawet kombi. W tym segmencie zakupisz model znacznie większy, lecz nadal łączący cechy miejskiego auta i większej oraz lepiej wyposażonej jednostki. Dopiero na tym etapie warto zastanowić się nad tym, jaki interesuje nas silnik, osiągi czy udogodnienia oraz to, czy wybrana przez nas marka posiada tanie i dostępne części zamienne.


Gdzie kupić mały miejski samochód?


Liczba małych samochodów na rynku jest stosunkowo duża. Szeroki wybór tego typu pojazdów zapewni Ci zarówno rynek wtórny oferujący auta używane, salony samochodowe np. Toyota lub Volkswagen, ale także firmy oferujące pojazdy na wynajem lub leasing. VEHIS to jeden z tego rodzaju podmiotów - w jego ofercie znajdziesz model, którego poszukujesz w atrakcyjnym finansowaniu.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]