Matiz uciekał przed Hyundaiem. W tym pierwszym za kierownicą dziecko, w drugim policjanci

25 sierpnia 2023
Matiz uciekał przed Hyundaiem. W tym pierwszym  za kierownicą dziecko, w drugim policjanci

Drogą między Bielskiem Podlaskim a Dubiażynem jechało sobie czerwone Daewoo Matiz. Niestety kierowca tego auta zapomniał o włączeniu świateł. Ale nie tylko to zainteresowało policjantów z wydziału kryminalnego patrolujących miasto nieoznakowanym Hyundaiem. Kierowca wydawał się im jakiś taki bardzo młody.

Pojechali za Matizem. W pewnym momencie samochód wjechał do miasta, a jego kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania się. Nie czarujmy się - po prostu uciekał. Matiz kontra Hyundai.  Jechał w sposób niebezpieczny zagrażający  nie tylko innym kierowcom, ale i pieszym.

Po przejechaniu około 5 kilometrów Daewoo wjechało na pastwisko i tam się zatrzymało, a z auta wyskoczył jakiś młody chłopaczek i zaczął uciekać. Został dość szybko złapany, bo gonili go dorośli faceci, a on – jak się później okazało – był dzieciakiem. 11-letnim.

W rozmowie z policjantami powiedział, że był na przejażdżce rowerowej. W lesie zobaczył samochód z kluczykami w środku. Jego właściciel był w tym czasie prawdopodobnie przy pracach leśnych. Skorzystał więc z okazji na przejażdżkę, wsiadł, odpalił silnik i ruszył w drogę. Nie wiadomo co zrobił z rowerem.

Kiedy zobaczył policjantów, wystraszył się odpowiedzialności i dlatego uciekał. Na miejsce funkcjonariusze wezwali załogę karetki pogotowia. Po zbadaniu przez medyków 11-latek został przekazany pod opiekę rodzinie. Sąd rodzinny zostanie zapewne poinformowany o wyczynach nastolatka. Pewnie tata.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]