Mini Cooper piątej generacji. C i S

13 lutego 2024
Mini Cooper piątej generacji. C i S

Należąca do BMW marka Mini zaprezentowała nowego trzydrzwiowego Coopera z tradycyjnym, benzynowym napędzie. Krótkie zwisy i krótka maska ​​kontrastują z dużym rozstawem osi, nadając samochodowi proporcje znane od wielu lat. Przód zmienił się niewiele. Za to tył auta, przede wszystkim za sprawą świateł, jest całkiem inny. Czy ładniejszy od obecnej generacji? Rzecz gustu. Nam się nie spodobał.Poza wersją elektryczną Mini Cooper piątej generacji występuje w odmianie C (silnik 3-cylindrowy) i S. Ta druga wersja otrzyma silnik 4-cylidrowy.


I tak  trzycylindrowy silnik Coopera C ma moc 115 kW/156 KM, który generuje moment obrotowy 230 Nm. Auto w tej odmianie przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy.

Cooper S ma moc 150 kW/204 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy przy maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm.

 


Wnętrze skupia się na typowym tej marki minimalistycznym designie i nowych materiałach. Innowacje techniczne, takie jak system operacyjny Mini 9, nowe tryby Mini Experience i szeroka gama funkcji cyfrowych mają zapewnić użytkownikowi  wspaniale wrażenia.


Czy tak będzie rzeczywiście? O tym przekonamy się po jazdach testowych.


 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]