Renault Trafic. Jeden samochód co 80 sekund

28 lutego 2024
Renault Trafic. Jeden samochód co 80 sekund

W ciągu 10 lat fabryka w Sandouville wyprodukowała ponad milion samochodów Renault Trafic.


Po produkcji modelu Trafic we francuskim Creil (Trafic I) oraz w Barcelonie i Luton w Wielkiej Brytanii (Trafic II) Renault zdecydowało w 2010 roku o przeniesieniu produkcji do Francji, a konkretnie do Sandouville, gdzie 10 lat temu, w 2014 roku rozpoczęło produkcję Trafica III.Fabryka w Sandouville, która przez 50 lat, począwszy od 1964 roku, produkowała większość luksusowych pojazdów marki, w roku 2014 wyspecjalizowała się w produkcji samochodu dostawczego. W maju ubiegłego roku wyprodukowała milionowy egzemplarz Renault Trafic, który trafił do Niderlandów.


Obecnie każdego dnia zakład w Sandouville opuszcza prawie 600 egzemplarzy Renault Trafic, czyli jeden samochód co 80 sekund przy pracy na dwie zmiany. Blisko 75% pojazdów produkowanych w tej fabryce jest przeznaczonych na eksport.Od 1980 roku sprzedano 2,4 mln Renault Trafic w 50 krajach, co plasuje je w pierwszej trójce rankingu najlepiej sprzedających się lekkich samochodów dostawczych (segment średnich furgonów) w Europie.


Renault oferuje kilka wersji Trafica - furgon, z przedłużoną kabiną, platformę z kabiną, samochód osobowy (Trafic Combi, Spaceclass) i kamper (van w wersji SpaceNomad).

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]