Spring, Sandero, Duster, Jogger

6 października 2023
Spring, Sandero, Duster, Jogger


Samochody Dacii znają chyba wszyscy. Nie wszyscy znają jej historię. A jest ona bardzo długa i ciekawa. Powstała w 1966 roku, kiedy to rząd rumuński podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z Renault. Celem tego partnerstwa było stworzenie narodowej marki samochodów.


Pierwszym modelem Dacii był Dacia 1100, który był praktycznie identycznym modelem jak Renault 8. Produkcja tego samochodu rozpoczęła się w 1968 roku w zakładach w Mioveni, nazywanych wtedy Automobile Craiova. Dacia 1100 cieszyła się dużą popularnością w Rumunii, ponieważ była stosunkowo tania, niezawodna i łatwa w naprawie.


W latach 70. i 80. Dacia rozszerzała swoją ofertę, wprowadzając modele takie jak Dacia 1300 (oparty na Renault 12), Dacia 1310 (modernizacja modelu 1300) oraz Dacia Solenza. Te samochody były produkowane głównie w zakładach w Mioveni.


W 1999 roku będącą  na skraju bankructwa Dacię przejął  Renault kupując większość udziałów. To partnerstwo otworzyło nowy rozdział w historii tej firmy. Renault wprowadziło nowe technologie i zarządzanie, które pozwoliły Dacii na dynamiczny rozwój.


W 2004 roku Dacia zaprezentowała model Logan, który stał się prawdziwym przełomem. Ten kompaktowy sedan zdobył popularność zarówno w Rumunii, jak i na rynkach zagranicznych. Produkcja Logana rozpoczęła się w zakładach w Mioveni, ale ze względu na rosnące zapotrzebowanie, produkcję rozszerzono również do innych fabryk, takich jak zakłady w Maroku, Kolumbii, Iranie czy Indiach.

Sukces Logana zachęcił Dacię do poszerzenia swojej gamy samochodów. W 2008 roku został wprowadzony model Dacia Sandero, który jest kompaktowym hatchbackiem. W kolejnych latach Dacia wprowadziła także modele takie jak Duster (kompaktowy SUV), Lodgy (rodzinny minivan) i Dokker (komercyjny van). Te modele były również produkowane w różnych fabrykach na całym świecie, dostosowanych do lokalnych potrzeb i rynków.


Obecnie Dacia uznawana za jednego z największych producentów samochodów w Europie, a my prezentujemy zdjęcia i film przedstawiające modele Spring (samochód o napędzie elektrycznym), Sandero, Duster, i Jogger.
vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]