Ford Ranger dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku

29 grudnia 2023
Ford Ranger dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku

Na zdjęciu prezentujemy pierwszego w w Polsce Forda Rangera nowej generacji przystosowanego do działań ratowniczo-pożarniczych. Zbudowała go – w oparciu o wersję z podwójną kabiną - firma FC Autosystem Częstochowa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku.  Samochód został odpowiednio zmodyfikowany oraz wzmocniony, aby zapewniał pełną mobilność w najtrudniejszych warunkach. Zawieszenie tylnej osi zostało przystosowane do ciągłego obciążania zabudową i wyposażeniem – zastosowano zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją ciśnienia, aby utrzymać wysokość nadwozia oraz stabilność bez względu na obciążenie skrzyni.


Ranger został ponadto wyposażony w maszt oświetleniowy LED, który jest wysuwany automatycznie i pozwala na sterowanie głowicą w celu dokładnego oświetlenia miejsca działań. Kontener został wyposażony w podest roboczy i drabinkę ułatwiającą wejście, a skrytki na sprzęt zamykane są żaluzjami wodno- i pyłoszczelnymi z dostępem z trzech stron.Pickup został ponadto wyposażony w dodatkowe oświetlenie uprzywilejowania i lampy LED, a ze względu na możliwość interwencji w trudnym terenie, zastosowano również potężną wyciągarkę. W przypadku tak wyspecjalizowanych pojazdów, takie elementy są niezbędne do sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczych.Ford Ranger dzięki napędowi na cztery koła umożliwia pracę w trudnym terenie. Ten amerykański pickup oferowany jest w trzech wersjach kabin. Najpopularniejszą odmianą jest wersja z podwójną kabiną oferująca przestronne wnętrze i wygodne siedzenia w drugim rzędzie. Oferta obejmuje ponadto kabinę pojedynczą – z najdłuższą skrzynią ładunkową oraz kabinę przedłużoną z miejscem dla dodatkowych pasażerów.Samochód występuje na rynku z trzema silnikami. Podstawowym jest jednostka wysokoprężna i turbodoładowana o pojemności 2 litrów i mocy 170 KM. W ofercie znaleźć można silnik 2.0 EcoBlue BI-TURBO o mocy 205 KM. Topową jednostką jest wysokoprężny silnik V6 o objętości skokowej trzech litrów.Ranger dostępny jest zarówno z 6-biegową manualną skrzynią biegów, jak i dwoma rodzajami automatycznych przekładni – o 6 i 10 przełożeniach. Możliwość manualnego oraz automatycznego sterowania napędami czy elektroniczna blokada tylnego mechanizmu różnicowego, poszerzają możliwości terenowe nowego Rangera.


Nasz test Forda Rangera znajdziesz TUTAJ.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]