Kia EV9. Poznaliśmy ceny w Polsce

22 września 2023
Kia EV9. Poznaliśmy ceny w Polsce

Znamy już ceny nowej elektrycznej Kia EV9.  Zaczynają się od 323.900 zł za wersję z silnikiem o mocy 203 KM i z napędem na tylne koła, a kończą na 368.900 zł za odmianę z dwoma silnikami o mocy 384 KM i z napędem na cztery koła.Nie da się ukryć, że samochód ten ma odważną stylistykę. Wygląd jest inspirowany filozofią projektowania koreańskiego koncernu, która brzmi: „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”Także jego zasięg, 541 kilometrów według norm WLTP, a realnie pewnie 450 km (sprawdzimy ten parametr niebawem) robi wrażenie.  Zasięg ten idzie w parze z ultraszybkim ładowaniem, które zapewnia podobno  do 239 km przebiegu po zaledwie 15 minutach ładowania.Obie wersje, z napędem na jedną lub obie osie,  są zasilane akumulatorem, który może zmagazynować 99,8 kWh energii. Wersja z napędem na tylne koła ma silnik o mocy 150 kW, który generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 350 Nm. Maksymalna prędkość EV9 wynosi 185 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h – 9,4 sekundy. Zasięg wersji RWD wynosi do 541 km (zgodnie z WLTP).

W tym roku w Polsce Kia planuje sprzedać 200 egzemplarzy tego potężnego, z trzema rzędami siedzeń  SUV-a, a w przyszłym – 1000.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]