Renault Clio 2023

13 grudnia 2023
Renault Clio 2023

Renault Clio produkowane jest  od 1990 roku jako następca słynnej „piątki”. Od tamtej pory „kliówka” przeszła wiele modernizacji, zmian stylistycznych i technologicznych. Teraz debiutuje kolejna, piąta już generacja tego sympatycznego samochodu.
Renault Clio od swojego debiutu sprzedało się na całym świecie w 16 milionach egzemplarzach. To imponujące. Zostało nie tylko ulubionym samochodem Francuzów, stał się też międzynarodowym bestsellerem zdobywając dwa tytuły Car of the Year. To najchętniej kupowany francuski samochód na świecie.
Przez pięć pokoleń było jednym z najbardziej symbolicznych samochodów miejskich na rynku. Ale historia tego auta trwa nadal. Właśnie Clio przeszło rewolucję.

Nowy styl Clio jest widoczny przede wszystkim z przodu auta. Całkowicie odświeżone zostały  światła (reflektory są oczywiście w technice LED) i pas przedni. W tylnym zderzaku pojawiły się  aerodynamiczne wloty powietrza.
Także we wnętrzu zaszły istotne zmiany poprzez wprowadzenie cyfrowego kokpitu we wszystkich wersjach wyposażenia.Najważniejszym silnikiem w gamie nowego Clio  jest 145-konny silnik E-Tech full hybrid, który emituje mniej szkodliwych substancji i ma większy zasięg: 145 KM, zaledwie 93 g CO2 / km i 4,1 l / 100 km. Najciekawszą wersją jest zaś  „sportowy” model o nazwie Esprit Alpine.

W najpopularniejsze będzie zapewne  Clio TCe 100 LPG z fabryczną instalacją gazową, który zapewni ponad 1000 km zasięgu.Najtańsze będzie  zapewne Clio w wersji TCe 90 z  3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 90 KM.  Polskie ceny poznamy jednak dopiero za kilka tygodni.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]