Sprzedaż nowych samochodów. Jeden dzień robi różnicę

13 września 2023
Sprzedaż nowych samochodów. Jeden dzień robi różnicę

Publikujemy najnowsze podsumowanie wyników sprzedaży nowych samochodów po pierwszych dziesięciu daniach września. Informację i tabelkę otrzymaliśmy od Instytutu Samar.  

 

8 937 zarejestrowanych samochodów, to wynik o 3,82% gorszy w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego z Samaru nie jest to powodem do zaniepokojenia, gdyż „minus” jest efektem mniejszej liczby dni, w których kupujący samochody mogli je zarejestrować.

Rok temu pierwsza dekada obejmowała 7 dni roboczych, w tym roku mieliśmy do dyspozycji 6 dni roboczych. Jeden dzień robi różnicę. Gdyby wziąć  pod uwagę tę samą liczbę dni oraz aktualny poziom rejestracji dziennych, to wynik tegoroczny byłby o 12,4% lepszy.


Również w przypadku marek premium, gdzie zanotowany rezultat 1 698 zarejestrowanych aut był o 10,2% gorszy niż rok wcześniej, po wyrównaniu liczby dni oraz uwzględnieniu poziomu średnich rejestracji dziennych byłby o 4,8% wyższy niż rok wcześniej.


Jak skończy się finalnie rok trudno jeszcze wyrokować –twierdzi Drzewiecki. Bieżące rejestracje to w dużym stopniu efekt wcześniejszej sprzedaży i poprawy w dostawach.


Opóźnienia w wydawaniu aut były duże i wciąż w wielu przypadkach wydawane są właśnie auta sprzedane wiele miesięcy temu.

 

Dodatkowo, duży udział w realizacji bieżących zakupów mają firmy, a tu odgrywają rolę nieco inne czynniki.

 

Problemem mogą być klienci indywidualni. Informacje nadchodzące z salonów dealerskich nie są optymistyczne. Liczba odwiedzin klientów w salonach jest mniejsza, co finalnie może przełożyć się na wynik końcowy.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]