Autonomiczne samochody będą świeciły na turkusowo

21 grudnia 2023
Autonomiczne samochody będą świeciły na turkusowo

Prędzej czy później na drogach pojawią się seryjnie produkowane samochody poruszające się bez kierowców. Jak będzie można je rozpoznać? Otóż będą świecić w kolorze turkusowym. A konkretnie będą miały w tym kolorze  zewnętrzne światła obrysowe, zintegrowane z przednimi i tylnymi lampami, a także z dwoma lusterkami zewnętrznymi.  Pierwszym na świecie producentem samochodów, który otrzymał pozwolenia na specjalne zewnętrzne światła obrysowe do zautomatyzowanej jazdy w stanach Kalifornia i Nevada jest Mercedes.


Oba zezwolenia pozwalają Mercedesowi uzyskać ważne informacje na temat interakcji między pojazdami zautomatyzowanymi, a innymi użytkownikami dróg.Wprowadzenie świateł obrysowych może znacznie zwiększyć akceptację społeczną dla zautomatyzowanej jazdy i przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, ponieważ światła te sprawiają, że stan systemu zautomatyzowanej jazdy jest wyraźnie widoczny z zewnątrz.  Pozwoli to również policji na określenie, czy kierowcy mogą podczas takiej zautomatyzowanej podróży np. czytać gazetę.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]