Brawurowy pościg za Volkswagenem na pomarańczowych rejestracjach. Padły strzały. Film

4 stycznia 2024
Brawurowy pościg za Volkswagenem na pomarańczowych rejestracjach. Padły strzały. Film


Policjanci z Pszczyny otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Żorach. Z otrzymanych informacji wynikało, że sprawcy odjechali w kierunku powiatu pszczyńskiego i poruszali się Volkswagenem Transporterem. Jak widać na filmie auto miało prawdopodobnie pomarańczową rejestrację (niderlandzką?).W pewnym momencie policjanci patrolując miejscowość Suszec zauważyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie. Podjęli próbę jego zatrzymania. Kierujący Volkswagenem zaczął jednak uciekać. Pościg prowadził przez obwodnicę aż do drogi krajowej nr 1 w kierunku Tychów. Do pościgu dołączały kolejne patrole. Kierowca Transportera  jechał brawurowo,  znacznie przekraczając prędkość, która momentami osiągała blisko 170 km/h.  Powodował kolizje (uszkodzone zostały dwa policyjne auta - Kia i nieoznakowane BMW), wyprzedzał pojazdy z prawej strony. Kilkakrotnie zajeżdżał radiowozom drogę, usiłując zepchnąć policjantów z drogi.


Ponieważ kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i wciąż nie reagował na sygnały, policjanci zdecydowali się na wykorzystanie broni. W pewnym momencie kierowca Volkswagena chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego samochodu zdecydował się na manewr wyprzedzania z prawej strony i wypadł z drogi kończąc swoją ucieczkę w rowie.W ściganym pojeździe znajdowały się 4 osoby: dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat oraz 2 mężczyzn w wieku 19 i 28 lat, wszyscy byli trzeźwi. Na razie wiadomo, że jeden z mężczyzn ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W samochodzie policjanci znaleźli susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. Wszystkie 4 osoby zostały zatrzymane.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]