Citroën e-C3 trafi do Europy. Cena niewiele ponad 100 tys. zł.

19 czerwca 2023
Citroën e-C3 trafi do Europy. Cena niewiele ponad 100 tys. zł.

Znasz oczywiście Dacię Spring? Widujesz ją na ulicach, przy ładowarkach. Tak. Bo to samochód na prąd. Najtańszy na rynku. Niebawem będzie miał konkurenta. Koncern Stellantis ogłosił właśnie, że w połowie października zaprezentuje swój pierwszy niedrogi samochód elektryczny wyprodukowany w Europie, w fabryce na Słowacji.Będzie to Citroën e-C3, który od pewnego czasu jest już produkowany w Chinach na tamtejszy rynek, ale również m.in. na rynek takich krajów jak Indie.  Dlaczego Stellantis zdecydował się na taki ruch? Chodzi o dotacje rządowe, które stosowane są w wielu krajach (również w Polsce) na tanie „elektryki”. Dotacje takie planuje Francja, ale tylko na samochody produkowane w Europie, ponieważ miałyby one niższy ślad węglowy niż auta importowane z Chin.

 

Jak informuje Reuters rząd francuski planuje również program taniego leasingu na auta na prąd (za około 100 euro miesięcznie) dla  biedniejszym gospodarstwom domowym.

 

„Nowy Citroën e-C3, samochód miejski (…) sprzedawany za mniej niż 25 000 euro”  powiedział cytowany przez Reutersa dyrektor generalny Citroëna, Thierry Koskas.


„Dzisiaj na rynku nie ma odpowiednika” – powiedział, dodając, że samochód „mógłby być dobrym kandydatem (…) do odpowiedzi na rządowy wniosek o zapewnienie leasingu społecznego”.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]