Citroeny E-C4 dla Straży Granicznej

27 listopada 2023
Citroeny E-C4 dla Straży Granicznej

5,4 mln zł. kosztowało 27 Citroenów E-C4 przekazanych do oddziałów Straży Granicznej bieszczadzkiego, karpackiego, śląskiego, nadodrzańskiego, morskiego i nadwiślańskiego.Do tej pory Straż Graniczna eksploatowała sześć samochodów z napędem elektrycznym – były to cztery Renaulty  Zoe, i jeden Nissan Leaf  oraz Peugeot e-Rifter.

Tego typu samochody wykorzystywane są głównie w lotniczych przejściach granicznych i dużych aglomeracjach miejskich, szczególnie zagrożonych występowaniem zjawiska smogu.Samochody w portach lotniczych muszą być w stałej gotowości do użycia, co wiąże się z długotrwałą pracą silnika na biegu jałowym. Powoduje to wysokie zużycie paliwa i zanieczyszczenie środowiska oraz hałas. Konstrukcja samochodów o napędzie elektrycznym umożliwia natychmiastowe użycie aut.

Ponadto, w ramach współdziałania z innymi służbami, pojazdy będą wykorzystywane do wykonywania zadań związanych z zapobieganiem przestępstwom i wykroczeniom przeciwko środowisku.

Straż Graniczna kupiła także 20 Fordów Rangerów (o wartości prawie 5,6 mln zł), 20 Fordów Tourneo Custom (o wartości 5,4 mln zł.) i 40 pojazdów klasy ATV marki Kl Brute Force 750 (o wartości prawie 4,6 mln zł).

Źródło: starżgraniczna.pl


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]