BMW kontra legendarny Star 200

11 kwietnia 2024
BMW kontra legendarny Star 200


Wczoraj po godzinie 10 w Woli Radłowskiej doszło do dziwnego zderzenia. 21-letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi nie zapanował nad swoim autem i doprowadził do zderzenie z ciężarówką  przewożącą ziemię. 21-latek został ukarany mandatem karnym, a jego konto kierowcy powiększyło się o 10 punktów karnych.Co było dziwnego w tym zdarzeniu? Że ciężarówką był Star 200, czyli auto mające już bardzo dużo lat. W zasadzie powinno znajdować się w muzeum, a nie jeździć po drogach. Ale skoro było sprawne, przechodziło kontrole techniczną…


Star 200 to legendarna polska ciężarówka, która w latach 70. i 80. XX wieku stała się symbolem polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jej historia jest pełna wyzwań, sukcesów i pamiętnych momentów.Historia Star 200 rozpoczęła się w latach 60. XX wieku, kiedy Polska potrzebowała nowoczesnych pojazdów ciężarowych, które mogłyby sprostać wymaganiom rozwijającej się gospodarki. Fabryka Samochodów Ciężarowych Star w Starachowicach podjęła wyzwanie i rozpoczęła prace nad nowym modelem ciężarówki.


W 1968 roku nastąpiła premiera Star 200. Była to ciężarówka o imponującej sile i wytrzymałości, która szybko zdobyła uznanie kierowców i przedsiębiorców transportowych. Charakteryzowała się solidną konstrukcją, prostotą obsługi i niezawodnością, co sprawiło, że szybko zyskała popularność nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Star 200 odgrywał kluczową rolę w wielu dziedzinach gospodarki, transportując ładunki wszelkiego rodzaju - od materiałów budowlanych po produkty spożywcze. Był niezastąpiony w rolnictwie, transporcie leśnym i budowlanym, pomagając w rozwoju różnych sektorów gospodarki.


Wraz z upływem lat i postępem technologicznym, Star 200 stał się coraz bardziej przestarzały. Nowocześniejsze modele z innych krajów zaczęły dominować na rynku. Dzisiaj Star 200 jest obiektem sentymentu i dumy dla wielu miłośników motoryzacji oraz osób, które miały okazję pracować lub podróżować tym legendarnym pojazdem.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]