Mrugali na policję. 26-latek ich poganiał, a 33-latek ostrzegał

16 sierpnia 2023
Mrugali na policję. 26-latek ich poganiał, a 33-latek ostrzegał

33-letni kierowca Toyoty Yaris ostrzegał innych kierowców przed policyjną kontrolą. Miał pecha, bo „uprzedził” również policjantów z Zielonej Góry w nieoznakowanym radiowozie.Jak można się było domyślić policjanci zawrócili i zatrzymali delikwenta. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Jego sprawa skończy się w sądzie.

 

***


Jakiś czas temu pewien 26 – latek też „mrugał” na policjantów. Jechał z prędkością 154 km/h w obszarze zabudowanym, dodatkowo  światłami drogowymi poganiał nieoznakowany radiowóz z Kępna, który jechał przed nim, aby jego kierowca zjechał mu z drogi. 


Dostał mandat w wysokości 2500 złotych i na trzy miesiące zabrano mu prawo jazdy.

 

***

Podobna historia zdarzyła się na drodze wojewódzkiej nr 188 w miejscowości Skórka. Kierowca Mercedesa mrugnął w kierunku nieoznakowanego radiowozu by ostrzec przed stojącym niedaleko patrolem policji. Widząc to funkcjonariusze postanowili zawrócić i zatrzymać mrugającego Mercedesa.

Dostał 200 zł mandatu i 4 punkty karne.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]