Najmniej awaryjne 10-letnie SUV-y - koniecznie przeczytaj, jeśli interesują cię używane auta!

19 października 2023
Najmniej awaryjne 10-letnie SUV-y - koniecznie przeczytaj, jeśli interesują cię używane auta!

Komisów oferujących auta jest naprawdę bardzo wiele i nie lada wyzwaniem jest wybranie uczciwych sprzedawców, których samochody będą służyć nam długie lata i będą bezawaryjne. Obserwując aktualne trendy na rynku wtórnym, wśród wielu dostępnych kategorii, SUV-y zdobywają coraz większą popularność ze względu na swoją wszechstronność, wygodę i pojemność, ale warto pamiętać, że nie wszystkie auta kilkuletnie są warte rozważenia.

Jeśli w swoją wyszukiwarkę zdarza Ci się wpisywać hasła pt. "które samochody psują się najmniej'' lub ,,najmniej awaryjne SUV-y" to świetnie trafiłeś, bo w poniższym artykule zgromadziliśmy cenną garść informacji, z którymi cały proces zakupu pojazdu będzie znacznie przyjemniejszy. Odzieramy kilkuletnie auta z ich tajemnicy i robiąc przegląd rynkowy, przedstawiamy, które z nich utrzymują swoją renomę najmniej awaryjnych samochodów typu SUV. Koniecznie przeczytaj dziś, by potem uniknąć błędu!

Samochody SUV — czym się wyróżniają?

Jeśli myśl o kupnie używanego samochodu typu SUV nie może wyjść z Twojej głowy, z pewnością zrobiłeś już rekonesans modeli, które mieszczą się w Twoim budżecie. Zanim przejdziemy do tematu głównego, czyli rankingu najmniej awaryjnych samochodów używanych, wyjaśnimy, czym właściwie wyróżniają się pojazdy w kategorii Sport Utility Vehicle.

Wielofunkcyjność - SUV-y oferują nie tylko przestronną kabinę, ale również bagażnik, co czyni je doskonałymi pojazdami do użytku codziennego, jak i nieco dalszych wypraw.

Wyższa pozycja siedzenia - charakterystyczną cechą SUV-ów jest wysoka pozycja siedzenia, która kierowcy zapewnia lepszą widoczność na drogę i większy komfort prowadzenia pojazdu.

Napęd na cztery koła - większość SUV-ów oferuje napęd na cztery koła, który świetnie sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Solidność i trwałość - SUV-y najczęściej mają bardziej wytrzymałą konstrukcję, która jest odporna na uszkodzenia.

Styl i elegancja - SUV-y już od dawna są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale nowe modele zachwycają również swoim unikatowym designem.

Możliwość przewozu większych przyczep - jeśli zdarza Ci się podróżować z przyczepą kempingową/towarową lub łodzią, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że SUV-y idealnie radzą sobie z ich transportem.

Osoby, które chcą kupić używany samochód, który będzie służył im przez naprawdę długie lata, powinny rozważyć zakup pojazdu typu SUV. Większość rankingów bezawaryjności aut ujmuje je w swoim zestawieniu i to na wysokich pozycjach, co wiele mówi potencjalnemu kupcy.

Trendy w segmencie SUV-ów

Rosnąca popularność elektrycznych SUV-ów.

Nacisk na bezpieczeństwo i zaawansowane systemy asystujące kierowcę.

Kompaktowe i sportowe SUV-y.

Przykładanie większej wagi do designu samochodu.

Najmniej awaryjne SUV-y 10-letnie — specjalistyczne zestawienia modeli aut

Z pewnością już niejednokrotnie słyszałeś opinie, że kilkuletnie auta psują się na potęgę i przysparzają swoim właścicielom wiele problemów. Jest to jeden z częściej powielanych mitów, które najczęściej powtarzają osoby, które dokonały nieprzemyślanego zakupu, a ich samochody uległy awarii tuż po zakupie. Pamiętaj, że kupno używanego samochodu to wcale nie jest łatwe zadanie, dlatego warto sięgnąć po opinię zaprzyjaźnionego mechanika, który na podstawie zgłoszeń awarii podpowie nam, który pojazd jest najmniej awaryjny.

Poniżej przedstawiamy 5 samochodów typu SUV, które uznawane są za najmniej awaryjne, mimo 10-letniej eksploatacji.

Toyota RAV4

Toyota słynie z niezawodności swoich samochodów, a model RAC4 jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych SUV-ów w swojej klasie.

Honda CR-V

CR-V to niezawodny SUV, który cieszy się dużym uznaniem kierowców, a dodatkowo odznacza się niskim ryzykiem awarii.

Subaru Forester

Forester to gwarancja, że nieczęsto będziemy odwiedzać mechanika. Napęd na cztery koła i zdolność do radzenia sobie w różnych warunkach sprawia, że jest to atrakcyjny, bezawaryjny wybór na lata.

Lexus RX

RX to luksusowy SUV, który cieszy się reputacją niezawodnego modelu, dlatego warto rozważyć jego zakup.

Hyundai Santa Fe

Hyundai poprawił jakość swoich samochodów, a Santa Fe jest tego najlepszym przykładem. Wybierając tego SUV-a, można cieszyć się niezłymi osiągami i bezawaryjnością.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, kupno używanego samochodu będzie mniej stresującym przeżyciem. Pamiętaj, że masz prawo zapoznać się z historią pojazdu i sprawdzić go dokładnie na wybranej przez siebie stacji diagnostycznej!


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]