Odśnieżanie samochodu. Kara nawet 3 tysiące złotych

7 grudnia 2023
Odśnieżanie samochodu. Kara nawet 3 tysiące złotych

Odśnieżanie samochodu może wydawać się uciążliwym obowiązkiem, szczególnie w okresie zimowym, gdy śnieg pokrywa nasze pojazdy grubą warstwą białego puchu.


Jednakże, mimo że może to być czasochłonne zadanie, odśnieżanie jest nie tylko kwestią wygody, ale również bezpieczeństwa nie mówiąc już o  utrzymania pojazdu w dobrej kondycji.

Najważniejszym powodem, dla którego należy odśnieżać samochód, jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Warstwa śniegu na dachu, szybach czy lusterkach może znacząco ograniczyć widoczność kierowcy, co zwiększa ryzyko wypadków. Odpadające kawałki lodu lub śniegu z dachu samochodu mogą także stanowić zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Regularne odśnieżanie eliminuje te potencjalne ryzyka, czyniąc jazdę bezpieczniejszą dla wszystkich.


Kierowcy, którzy zaniedbują tę czynność, mogą być ukarani mandatami. Od ubiegłego roku ich stawki wzrosły.


Zdjęcia: policja.pl


Za jazdę nieodśnieżonym samochodem  grozi mandat do 3000 zł i 12 punktów karnych. Gdy nieodśnieżone są tylko światła i kierunkowskazy zapłacisz 300 zł i dostaniesz 8 punktów karnych. Nieczytelna, zabrudzona np. śniegiem tablica rejestracyjna? Mandat to 500 zł.


Pamiętaj, że nie możesz odśnieżać samochodu na włączonym silniku. Jeżeli to robisz, a policjant zauważy, zapłacisz 300 zł.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]