Po tragedii przy moście Dębnickim. Kto pokryje koszt naprawy muru?

9 sierpnia 2023
Po tragedii przy moście Dębnickim. Kto pokryje koszt naprawy muru?

Mur będący elementem wału przeciwpowodziowego Wisły, który został  uszkodzony podczas tragicznego w skutkach wypadku  Megane Coupe RS powinien zostać jak najszybciej naprawiony. Kto za to zapłaci?Przypomnijmy, o świcie 15 lipca br . pijany kierowca Renault Megane Coupe z ogromną prędkością jechał aleją Krasińskiego w stronę remontowanego mostu Dębnickiego. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, auto wjechało w słup sygnalizacji świetlnej a następnie dachując spadło po schodach na bulwar Czerwieńskiego uderzając w mur przeciwpowodziowy. Siła uderzenia była ogromna, po uderzeniu górna część muru przesunęła się na długości ponad 10 metrów, co widać na naszym filmie.Na miejscu giną wszyscy jadący Megane: 24-letni kierowca i trzech pasażerów w wieku 24 do 20 lat. Za kierownicą siedział Patryk P, syn Sylwii Peretti, która znana jest szerszej publiczności z udziału w programie "Królowe życia". Jak się później okazało kierowca, jak i dwóch jego pasażerów, był pijany.


Urząd Miasta Krakowa wkrótce zleci specjalistyczne badania, które mają wykazać czy doszło do uszkodzenia samego rdzenia muru, czy tylko przesunięcia i skruszenia jego górnej warstwy. Po ekspertyzie rozpocznie się naprawa muru. Szacowany koszt to około 150 tys. zł.


Zdaniem urzędników krakowskiego urzędu koszt remontu powinna ponieść  firma, w której Patryk P. ubezpieczył swoje Renault Megane. 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]