Tragedia w Szczecinie. Kim jest sprawca?

6 marca 2024
Tragedia w Szczecinie. Kim jest sprawca?

Jak już informowaliśmy 33-letni kierowca Forda Focusa, który w Szczecinie wjechał w grupę ludzi działał celowo. Tuż przed przejściem dla pieszych jeszcze przyspieszył.  W sieci pojawiają się spekulacje, że to był „masowy zabójca” lub „masowy samobójca”. Kim jest sprawdza tej tragedii?


Zaraz po wypadku zaczęto spekulować, że to 33-letni mieszkaniec Szczecina, ale mający polskie obywatelstwo Ukrainiec. Za tą tezą miało świadczyć to, że ani policja, a prokuratura nie podała – co zwykle czyni w takich przypadkach - imienia i inicjału nazwiska.  Dlaczego tego nie zrobiła? Tego nie wiadomo.


Nie wiadomo także czy prawdą jest, że pracuje jako motorniczy, że leczył się psychiatrycznie (podobno zaraz po zatrzymaniu twierdził, że „ktoś go gonił”).  Na razie  trafił  na 3 miesiące do aresztu, a kwestią jego poczytalności zajmą się biegli.


Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która już teraz przesłuchuje świadków. „Będziemy prowadzić niezbędne czynności śledcze w kierunku zarzutu usiłowania zabójstwa wielu osób - mówi "Super Expressowi" prok. Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.


Po tragedii na placu Rodła w Szczecinie w  szpitalach przebywa kilkanaście osób. Dwie są w stanie krytycznym. Są to kobiety w wieku 22 i 58 lat.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]