Policyjny pościg za 12-latkiem i jego 13-letnim wspólnikiem

20 lutego 2024
Policyjny pościg za 12-latkiem i jego 13-letnim wspólnikiem

W dniu 13 lutego br. w  Seattle (USA) około godziny 20:21 policjanci zostali poinformowani o dwóch chłopcach chodzących po ulicy z pistoletem. Chwile później (o godz. 20.30) otrzymali kolejny sygnał. Na policję zadzwoniła kobieta, której ukradziono samochód.


Informowała, że jak wróciła do domu dwóch mężczyzn zapukało do jej okna. Jeden z nich wycelował w nią pistolet i kazał jej wyjść z domu. Gdy drugi osobnik oddał strzał w powietrze oddała mu kluczyki do swojego Subaru Outback.


Kolejne zgłoszenie pojawiło się o godz. 21:30 - mężczyzna zgłosił próbę kradzieży samochodu z użyciem broni. Powiedział policji, że jak siedział w swoim samochodzie dwóch mężczyzn zapukało w szyby po stronie kierowcy i pasażera. Obaj mieli pistolety. Zażądali samochodu. Gdy odmówił  jeden z nich oddał strzał w powietrze, a następnie uciekli.

Krótko po obu zdarzeniach policja zlokalizowała skradzione Subaru.


Rozpoczął się pościg, także pryz użyciu helikoptera biura szeryfa hrabstwa King. Zakończył się po kilkunastu minutach.  Złodziejami okazali się 12 i 13-latkowie, którzy próbowali jeszcze uciekasz pieszo wyrzucając po drodze broń.


Obaj zostali już oskarżeni o rozbój i nielegalne posiadanie broni palnej. Trafili do Centrum Sprawiedliwości dla Dzieci i Rodziny.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]