Sebastian M. (ten od tragedii na A1) wyjdzie na wolność?

19 grudnia 2023
Sebastian M. (ten od tragedii na A1) wyjdzie na wolność?

Pytanie zadane w tytule tego tekstu wydaje się abstrakcyjne. Przecież ten człowiek, jadąc brawurowo swoim BMW, z prędkością bliską 300 km/h zabił trzyosobową rodzinę. Jego odpowiedzialność za to co się zdarzyło wydaje się oczywista.


A jednak może zostać zwolniony z aresztu w którym się znajduje od 60 dni. Tyle czasu upłynęło gdy trafił do aresztu po ucieczce do  Zjednoczonych Emiratach (choć jak twierdzi za pośrednictwem swojego adwokata to nie była ucieczka, a zwykły turystyczny wyjazd).


Zgodnie z umową między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tymczasowo aresztowany wychodzi na wolność, gdy po 60 dniach nie ma formalnego "wniosku o wydanie" osoby objętej ekstradycją. A takowego wciąż nie ma.Co zatem dzieje się w tej sprawie? Prokuratura Krajowa wciąż czeka na decyzję  wymiaru sprawiedliwości Zjednoczonych Emiratów Arabskich. „To po stronie tych organów należy podjęcie adekwatnych środków prawnych mających na celu zapewnienie udziału ściganego w postępowaniu ekstradycyjnym” – informuje rzecznik Prokuratury Krajowej.


Przypomnijmy: Sebastian M. podejrzany jest o to, że 16 września br. na autostradzie A1 jadąc (zmodyfikowanym BMW M850i) w kierunku Katowic z prędkością nie mniejsza niż 253 km/h uderzył w samochód Kia Proceed, który zjechał na pas awaryjny, rozbił się o barierki ochronne i zapalił. Na miejscu zginęły trzy osoby – kierowca Kia, jego żona oraz ich 5-letni syn.


Wszystkie nasze informacje na temat tego strasznego wypadku znajdziesz TUTAJ.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]