Sebastian M. zwolniony z aresztu w Dubaju

2 lutego 2024
Sebastian M. zwolniony z aresztu w Dubaju

Sąd Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Dubaju, po zapłaceniu kaucji,  zwolnił z aresztu ekstradycyjnego  Sebastiana M. Przypomnijmy, że  mężczyzna mający podwójne polskie i niemieckie obywatelstwo jest podejrzany o spowodowanie wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.  


Sebastianowi M. zabrano niemiecki paszport (nie wiadomo, czy miał ze sobą również paszport polski) co oznacza, że nie może opuścić terenu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Trwa bowiem (podobno) nadal procedura ekstradycyjna.


Problem jednak w tym, że polscy prokuratorzy nie mogą uzyskać jakichkolwiek informacji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tamtejsze władze nie reagują na zapytania nawet  te wysyłane drogą dyplomatyczną.


Sebastian M. podejrzany jest o to, że 16 września ubr. na autostradzie A1 jadąc (zmodyfikowanym BMW M850i) w kierunku Katowic z prędkością nie mniejszą niż 253 km/h uderzył w samochód Kia Proceed, który zjechał na pas awaryjny, rozbił się o barierki ochronne i zapalił. Na miejscu zginęły trzy osoby – kierowca Kia, jego żona oraz ich 5-letni syn.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]