Wypadek na A1. Kierowca BMW M8 przy prędkości 253 km/h wjechał w Kia

28 września 2023
Wypadek na A1. Kierowca BMW M8 przy prędkości 253 km/h wjechał w Kia

Bmw M8, które na autostradzie A1 koło wpadło na samochód Kia 3-osobowej rodziny jechało w zawrotną prędkością nie mniejszą niż  253 km/h. Wynika to z analiz tzw. czarnej skrzynki, jakiej dokonali eksperci BMW z Niemiec.

 

Przypomnijmy, do wypadku doszło na 339 km drogi A1 na wysokości miejscowości Sierosław, gdy jadące szybko (teraz okazuje się, że nawet bardzo szybko)  BMW M8 najechało na tył auta, w którym była 3-osobowa rodzina. Samochód ten stanął w płomieniach. Świadkowie szybko rzucili się aby ugasić pożar. Niestety nie udało się wydostać nikogo z płonącego samochodu.

 

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Dochodzenie jest prowadzone z artykułu 177, który w paragrafie 2 kk brzmi następująco: "Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".  

 

Tymczasem jak informuje onet.pl dziennikarze tego portalu dodzwonili się do osoby, na którą zarejestrowane jest BMW.

„Telefon odebrał mężczyzna i oznajmił, że jest ojcem mężczyzny, który 16 września jechał BMW”. Poinformował dziennikarza, że jego syn był uczestnikiem wypadku, a nie jego sprawcą.

 

„Internet wydał niesłuszny wyrok” - powiedział i zapowiedział konsekwencje prawne dla osób w ten sposób szkalują jego rodzinę.


Także śledczy nie potwierdzają krążącej w internecie informacji, że za kierownicą BMW M8 siedział ktoś z rodziny ważnego łódzkiego policjanta.


Fot. KM PSP Piotrków Trybunalski

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]