Z Królestwa do lasu w miejscowości Krawcowizna

14 grudnia 2023
Z Królestwa do lasu w miejscowości Krawcowizna

Spacery po lesie to fajna sprawa. W każdej porze roku. Oczywiście najfajniejsza na wiosnę i w lecie. Ale i w zimie można spodziewać się atrakcji.


Pewien obywatel spacerując z psem (zapewne na smyczy, bo takie są przepisy) po kompleksie leśnym w gminie Strachówka zauważył samochód. Niby nic dziwnego, gdyby nie to, że ów samochód był… rozbierany. Zadzwonił z tą informacją na policję.


Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W miejscowości Krawcowizna zauważyli Toyotę RAV4, w środku której znajdował się ubrany na czarno mężczyzna. Właśnie demontował poszczególne elementy wyposażenia auta.

Zaskoczony widokiem policjantów podjął próbę ucieczki. Po chwili został jednak zatrzymany i doprowadzony do miejsca, gdzie znajdował się częściowo rozebrany pojazd, przy którym leżały zdemontowane drzwi, zderzak, fotele samochodowe, i pokrywa komory silnika.Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Sprawdzona w policyjnym systemie Toyota, na której widniały fikcyjne numery rejestracyjne, figurowała jako skradziona w Królestwie Niderlandów (dawniej Holandia). Pojazd został zabezpieczony i odholowany na parking depozytowy.Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione tego przestępstwa górna granica kary to 5 lat pozbawienia wolności.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]