Historia motoryzacji. Peugeot 205

2 maja 2023

Peugeot 205 został zaprojektowany i wprowadzony na rynek w latach 80. XX wieku. Prace nad tym modelem rozpoczęły się już w latach 70., kiedy to Peugeot zaczął szukać zastępstwa dla swojego popularnego modelu 104.Projektantami samochodu zostali Gérard Welter i jego zespół, którzy stworzyli dynamiczny i stylowy hatchback, który okazał się być ogromnym sukcesem.205 został wprowadzony na rynek we Francji w 1983 roku, a rok później pojawił się w innych krajach. Samochód zyskał szybko popularność dzięki swojemu stylowemu wyglądowi, lekkiej konstrukcji oraz osiągom.Był dostępny w różnych wersjach, od podstawowej po sportową GTI, która zyskała status kultowego samochodu sportowego.W sumie, Peugeot wyprodukował ponad 5 milionów egzemplarzy 205, a model ten uznawany jest za jedną z najważniejszych konstrukcji w historii marki.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]