Alfa Romeo Milano czyli Mediolan. Ale produkcja w Polsce

11 kwietnia 2024
Alfa Romeo Milano czyli Mediolan. Ale produkcja w Polsce

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera nowej Alfy Romeo. Nazywa się Milano, po raz pierwszy pokazana została – co oczywiste – w Mediolanie, a produkowane będzie w… Tychach. Bo to trzecie auto z serii polskich „trojaczków”.

W polskiej fabryce koncernu Stellantis wytwarzane są już bliźniacze, co nie oznacza podobne, dwa małe SUV-y – Fiat 600 i Jeep Avanger. Te dwa produkowane są w tak w wersji spalinowej jak i elektrycznej. Podobnie będzie z Milano, choć na razie dziennikarzom z całego świata zaprezentowano odmianę na prąd. Jak ta prezentacja wyglądała? Zobacz film.

Na początek Milano będzie oferowane w wersji „elettrica” z baterią o pojemności 54 kWh w dwóch wariantach mocy: 156 KM i w odmianie o nazwie  veloce o mocy 240 KM. Zasięg według producenta to ponad 410 km (sprawdzimy, sprawdzimy).  

Jak już wspomnieliśmy powyżej Milano oferowane będzie  również w wersji mild-hybrid „ibrida” z silnikiem 48-V Hybrid VGT (Variable Geometry Turbo) o mocy 136 KM. To będzie jedyny samochód w klasie kompaktów premium, który oferuje również wersję z napędem na wszystkie koła Q4 i automatycznym zarządzaniem napędem tylnej osi.Wymiary Milano: długość 4,17 m, szerokość 1,78 m, wysokość 1,5 m.  Alfa Romeo Milano może poszczycić się największym bagażnikiem w swojej klasie (BEV) o pojemności aż 400 litrów, z automatyczną klapą otwieraną bez użycia rąk.Nad kierownicą znajduje się cyfrowy wyświetlacz TFT o przekątnej 10,25 cala, umożliwiający dostęp do danych samochodu i ustawień jazdy. W desce rozdzielczej wbudowany jest zwrócony w stronę kierowcy ekran dotykowy o przekątnej 10,25”.Milano Ibrida wykorzystuje 48-woltowy silnik hybrydowy o mocy 136 KM. Silnik spalinowy oparty jest na 3-cylindrowym silniku o pojemności 1,2 litra, zestawionym z turbosprężarką o zmiennej geometrii i łańcuchem rozrządu. Układ elektryczny składa się z 48-woltowego akumulatora litowo-jonowego i 21-kW silnika elektrycznego, który jest zintegrowany z dwusprzęgłową 6-biegową skrzynią biegów, która współpracuje z falownikiem i centralką skrzyni biegów.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]