Cadillac Celestiq. Pokraczny, prawda? Ale produkowany ręcznie

28 lutego 2024
Cadillac Celestiq. Pokraczny, prawda? Ale produkowany ręcznie

Prezentowany na zdjęciu Cadillac Celestiq, to  - według przedstawicieli General Motoprs, właściciela marki Cadillac  - nowy standard luksusu motoryzacyjnego. Ok. Może i tak. Ale czy ładny? Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale… dla nas ten samochód jest delikatnie mówiąc dziwny.


To podobno najbardziej zaawansowany technologicznie Cadillac, pierwsza na świecie w pełni elektryczna ultra luksusowa limuzyna, wykorzystująca, cytujemy  „innowacyjne technologie w służbie personalizowanej, ręcznie wykonanej sztuki”. Tak tak. To ie przejęzyczenie. Celestiqa składają  ludzie, a nie bezduszne roboty.


Celestiq nawiązuje do historii Cadillaca, także wytwarzanych ręcznie V16 Aerodynamic Coupe z 1933 roku i  Eldorado Brougham z roku 1957.


Każdy Celestiq będzie inny - żadne dwa nie będą takie same. Bo wytwarzane będą  na indywidualne zamówienie, a zamawiający będą współpracować z projektantami Cadillaca, aby zrealizować swoją unikalną wizję samochodu zgodnie z ich gustem.


Celestiq otrzyma dwa silniki o łącznej mocy 600 KM z 111-kwh pakietem baterii. Szacowany zasięg to 483 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to zaledwie 3,8 sekundy.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]