Samochód na dziś. Audi A1 30 TFSI Advanced

18 maja 2023
Samochód na dziś.  Audi A1 30 TFSI Advanced

Audi A1. Wygląda sportowo w każdej wersji silnikowej i wyposażenia. Nie każde jednak jeździ… sportowo. Wszystko zależy od budżetu – masz do wydania niewielką kwotę, kupujesz tańszą „audiczkę”. Kilka słów zatem o podstawowym, czyli najtańszym modelu: pięciodrzwiowym A1 30 TFSI Advanced z nadwoziem Sportback (hatchback był 3-drzwiowy i nie jest już produkowany).

 


Pod maską znajduje się trzycylindrowa jednostka  TSi o pojemności  1.0 litra i mocy 110 KM. Szału nie ma, ale za stosunkowo niewielkie pieniądze można mieć prawdziwe Audi, które do 100 km/h przyspiesza w 10,5 sekundy.  Trzeba czegoś więcej?  Średnie zużycie paliwa to mniej niż 6 litrów. Ale oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów pracuje precyzyjnie i cicho. Jest naprawdę ok.

 


Pewnie zapytasz, czy ten 3-cylindrowy silnik „terkocze”?  Odpowiedź brzmi: nie, nie słychać tego. Jednostki tego typu bardzo wcześnie osiągają wysoki moment obrotowy, przez co szczególnie dobrze radzą sobie  w warunkach miejskich gdzie elastyczność i wysoki moment obrotowy już z niższych partii obrotów są ważne.

 

W samochodzie siedzi się bardzo wygodnie. A to za sprawą foteli, które – jak to u „Niemca” – są bardzo dobrze  wyprofilowane.  

 


A1 30 TFSI Advanced to najtańsze Audi, co nie oznacza, że słabo wyposażone.  W standardzie ma m.in. asystenta pasa ruchu, systemy ostrzeganie przed kolizją, ochrony pieszych i awaryjnego hamowania. Są też czujniki deszczu i zmierzchu.  Dostępna jest także obsługa Android Auto lub  Apple CarPlay, jest  również interfejs bluetooth i aplikacja do zdalnej komunikacji z samochodem.Dla osób, które w samochodzie wożą dzieci istotna jest informacja, że na pokładzie omawianego Audi jest Isofix, czyli system mocowania fotelika, który sprawia, że bobas podróżuje samochodem w bezpieczny sposób.  
Poniżej wymiary Audi A1 30 TFSI Advanced.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]