Zabił 10-latka. Kierowca BMW (auto pochodziło z wypożyczalni) planował ucieczkę z Polski

10 lutego 2024
Zabił 10-latka. Kierowca BMW (auto pochodziło z wypożyczalni) planował ucieczkę z Polski

Znowu tragedia z udziałem dziecka. Zmarł 10-letni chłopiec, który został potrącony przez kierowcę BMW.

W piątek, 9 lutego, tuż przed północą w Wawrowie w województwie lubuskim podczas omijania autobusu (policja bada, czy był właściwie zaparkowany), którym do Zakopanego na ferie miało udać się kilka rodzin, potrącony został dziesięciolatek.

- W pewnym momencie od strony ronda, w kierunku Czechowa, z dużą prędkością przejechał kierujący ciemnym BMW. Potrącił 10-letniego Mateusza, jednego z uczestników tej wycieczki - informowała podinspektor Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Za kierownicą, jak się później okazało, siedział 26-latek, który nie zatrzymał auta, uciekając z miejsca tragedii. Chłopca najpierw reanimowali świadkowie, a następnie policjanci i służby ratownicze. Niestety, zmarł w szpitalu.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach samochód zlokalizowano w lesie, a jakiś czas później zatrzymany został sprawca wypadku. To 26-letni mieszkaniec Gorzowa, który ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Miał przy  sobie narkotyki.  Planował ucieczkę z Polski. Policjanci jednak to mu uniemożliwili.

Samochód, który pochodził z wypożyczalni, sprawcy tragedii pomagały ukryć dwie osoby, 28-letni brat kierowcy BMW i kobieta. Osoby te również zostały zatrzymane


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]