LM i LBX i GX. Nowości Lexusa

12 maja 2023
LM i LBX i GX. Nowości Lexusa

Rok 2023 to wysyp nowości u Lexusa. Na rynku pojawi się duży minivan LM, i „maluch” LBX (to samochód klasy Yarisa Cross). Oba samochody pokazano właśnie dealerom na specjalnym pokazie w Warszawie. Nie było na nim kolejnej nowości – modelu o nazwie GX, bowiem nie będzie on oferowany w Polsce.   Przy okazji warszawskiej prezentacji zaprezentowano wyniki sprzedaży Lexusa. A są one imponujące.

 

Od stycznia do kwietnia 2023 roku zarejestrowano w Polsce 3533 samochody Lexusa. To wzrost o 161 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Marka ma 10,5 procent udziału w klasie premium. Największy udział w rejestracjach Lexusa w Polsce mają SUV-y i crossovery – 88 procent.

 

Najpopularniejszym Lexusem w Polsce w 2023 roku jest NX. W kwietniu na drogi wyjechało 401 egzemplarzy, aż o 255 procent więcej niż w tym samym miesiącu roku 2022.

 

Od 1 stycznia do kwietnia tego roku zarejestrowano 1529 NX-ów. Zarówno wyniki miesięczne, jak i od początku roku dają Lexusowi NX drugie miejsce w klasie premium oraz drugą lokatę w segmencie D-SUV Premium. Bardzo dobrze radzi sobie na polskim rynku także RX.  W kwietniu na polskie drogi wyjechało 235 RX-ów (trzecie miejsce w segmencie), a od początku roku 910 aut (drugie miejsce w segmencie).

 

Mocną pozycję w segmencie C-SUV Premium ma Lexus UX. Miejski crossover, który może mieć napęd hybrydowy, elektryczny lub konwencjonalny, zajmuje trzecie miejsce w swojej klasie i ma 15,1 procent udziału. W kwietniu na drogach pojawiły 172 nowe UX-y, o 95 procent więcej niż rok wcześniej, a od początku roku zarejestrowano 666 tych aut.

 

W segmencie E Premium trzecie miejsce zajmuje Lexus ES. W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku auto zaliczyło 57-procentowy wzrost rejestracji. W czwartym miesiącu 2023 roku na drogi wyjechało 99 ES-ów, a od początku roku 396 egzemplarzy.

Poniżej na zdjęciu zapowiedź Lexusa GX. Jego premiera odbędzie się w Fair Market w amerykańskim Austin w stanie Teksas w piątek 9 czerwca o godz. 2 w nocy.polskiego czasu.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]