Bez tylnej szyby i bez prawa jazdy

17 sierpnia 2023
Bez tylnej szyby i bez prawa jazdy

Czy wolno jechać bez tylnej szyby? Raczej nie wolno. Nie jest to zbyt bezpieczne. Takie auto na pewno zainteresuje policjantów, którzy chociażby z czystej ciekawości mogą zatrzymać kierowcę takiego samochodu i zapytać go dlaczego podróżuje nie do końca sprawnym samochodem.


Przy okazji mogą sprawdzić czy dany pojazd (w tym przypadku bez szyby) ma aktualne badania techniczne, no i czy kierowca ma uprawnienia do kierowania pojazdu mechanicznego.


Wszystko to zrobili policjanci z Lublina. Na al. Zygmuntowskich, policjantom z drogówki rzucił się w oczy kierujący Audi. Mężczyzna jechał ulicami miasta bez tylnej szyby. Został zatrzymany do kontroli drogowej. Już pierwsze pytanie  okazało się policyjnym strzałem w przysłowiową dziesiątkę. A brzmiało ono tak: „czy posiada pan prawo jazdy”? I ku zdumieniu policjantów usłyszeli krótką odpowiedź: „prawa jazdy nie mam i nigdy nie miałem”.


Fot. Policja lubelska


W związku z powyższym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu za jazdę bez uprawnień do kierowania pojazdami. 


Przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny nie mając do tego uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]