Sprawdzimy właściwości terenowe Forda Bronco

31 lipca 2023
Sprawdzimy właściwości terenowe Forda Bronco

W 1965 inżynierowie Forda postanowili stworzyć nowy samochód, który mógłby konkurować z popularnym w owych czasach Jeepem CJ-5. Ich celem było zaprojektowanie pojazdu, który byłby nie tylko niezwykle wytrzymały, ale również doskonale radził sobie na różnorodnym terenie. W tym celu zrodził się Ford Bronco.Po wielu miesiącach badań i rozwoju, Bronco został wprowadzony na rynek w 1966 roku. Jego charakterystyczny design i możliwości terenowe od razu zwróciły uwagę klientów. Pierwsza generacja Bronco była dostępna w wersji dwudrzwiowego SUV-a z opcjonalnym napędem na cztery koła.W kolejnych latach Ford kontynuował rozwijanie Bronco, wprowadzając ulepszenia techniczne i stylistyczne. Druga generacja, wprowadzona w 1978 roku, została zbudowana na bazie pełnowymiarowej platformy i była bardziej luksusowa niż jej poprzedniczka. Równocześnie zachowała swoje zdolności terenowe, co czyniło ją wyjątkowym wyborem dla klientów szukających wszechstronnego samochodu.W latach 80. i 90. Ford Bronco zyskał jeszcze większą popularność i zdobył sobie rzeszę oddanych fanów. Niestety, mimo swojej popularności, Ford Bronco zakończył produkcję w 1996 roku z powodu zmiany preferencji klientów w kierunku bardziej kompaktowych i ekonomicznych samochodów. Po zakończeniu produkcji, Ford skupił się na innych modelach, a Bronco odszedł na emeryturę.

Jednak Bronco wrócił z emerytury. Po ponad dwóch dekadach przerwy, w 2020 roku koncern z Dearborn ogłosił powrót tego modelu a od 2022 roku jest dostępny w salonach Forda w USA.


Kilka miesięcy temu ogłoszono, że wbrew wcześniejszym planom samochód ten trafi do Europy. W Polsce jest już w sprzedaży w dwóch wersjach – Outer Banks i Badlands. Niebawem przekonamy się co potrafią w terenie. Na zaproszenie polskiego przedstawicielstwa Forda na specjalnym torze off-roadowym poznamy walory tego samochodu, a wrażeniami z tych jazd podzielimy się z czytelnikami moto.vehis.pl.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]